pondělí 4. června 2012

Zimní a jarní bouldering


V zimě jsme tomu lezení moc nedali,byli jsme párkrát v Labáku na ledíkách.Většinu času jsme strávili pracovně.

Ledíky v Labáku
S úbytkem sněhu a s blížícím se koncem zimní sezony na lanovce,vyrážím zkontrolovat Petráč.Začnu na Větrné hůrce rozlezu se.Nalezu do starých restů,abych zjistil jak jsou pořád stejně těžké a můžu pokračovat.Další zastávkou je Brána,klasicky vyzkouším pár bouldříku,ale nakonec pustil jen Vymetač pavučin 8A.Zastavím se potom ještě na Vyhlídkové,kde potkám Martina s Romanem.Pár zoufalých pokusů ještě něco přelézt a můžu vyrazit směr domov.
Jíťa v akci

Další bouldrový výjezd byl na Bor.Vyrazili jsme ve složení Monča ,Terka,Oja ,mamka a já.Počasí super (prý :) 20st,ale problém byl v tom ,že na Boru bylo ještě asi dvacet cenťáků sněhu.Takže byl trochu horší výběr, co člověk položil na zem,spíš na sníh tak bylo ihned mokré- včetně nás(hlavně Ondráše).Holky s Ojou si vylezli pár lehčí bouldříků a mě se podařilo přelézt Dementní skleněnou mouchu 7C,Knock Out 7C a Wrestler 7C ( sice mají stejné číslo,ale pro mě jsou jinak težké).




Bouldering in winter and spring
We didn't devote so much time to climbing during the winter. We visited Labák a few times but we had to spend most time working.

With the snow disappearing and the end of the winter season approaching, I set off to check Petráč. I warmed up at Větrná hůrka.I proceeded with the old rests, only to find out that they are still as difficult as they used to be.The next stop was Brána: I tried a few boulders in a typical way but in the end, I managed to send Vymetač pavučin 8A only. Then I went to Vyhlídková where I met Martin and Roman. After several desperate attempts to climb over something, I decided to move off and go home.

Another boulder trip was at Bor. Monča, Terka, Oja, mum and I were the members of our team. Weather was (reportedly :-) nice, 20 degrees, but the problem was that we found about 20 cm of snow remaining at Bor. So the choice was quite limited and everything you put on the ground was wet (including us and especially Ondráš).The girls together with Oja climbed a few easier boulders and I managed to do that stupid Skleněná moucha 7C, Knock Out 7C, and also Wrestler 7C. (The class is always the same but I found them rather diverse).

čtvrtek 12. dubna 2012

Další rok za námi :)

Podzim a hlavně jeho závěr,byl bouldrovým podmínkám -(hlavně pro Lubu )hoooodně nakloněn.Jeho série 8áček asi vypovídá o všem.Na Petráči si přelezl 2x 8A - Komba
Komba

a Mléčnou dráhu.Na Sněžníku 8A Dry County.V Bahratalu 2x 8A - Kato a Aborigines.Na Křižáku Kejvmena 8A.K tomu přidal 8x 7C+ ,a 7C flash + dalších 7 7C.

Loupež chytů
Jíťa na Ostaši konečně přelstila prsty ničící mikrolišty a vylezla Albedo 7C+/8A,na  Petráči Kůrovce 7C+,
Kůrovec

No Exit 7C/C+,Honney Buny 7C,
Honey Bunny

 na Sněžníku Scheng Cchou 7C.
Ostaš


Momo dává na  Petráči Kůrovce 7C+ (o 30min.dříve než mamka:),
Kůrovec

Honey Bunny 7C,na Ostaši Mistra kříže7B+ (který ji i jako všechny lidi menšího vzrůstu pěkně potrápil).
Mist kříže

Navštívila i francouzský Fontáč a dovezla 7B+,7B,27A na flash....a výbornou Dijonskou hořčici:)
Bor

Oja si vychutnával petráčské rajbásky na Mlýňáku,který si zamiloval a stále chtěl jezdit jen na "Mlýnek".
Rajbasy na "Mlýnku"

 Vylezl tu i převislý boulder Lachtan 6B+.
Lachtan

Pochlapil se ve stěnkách na Vejce v Josemitu.A konečně vylezl i své první 7A - Sklizňový pomocník.
Vejce

Každopádně nemůžu opomenout  jeho ostašský vypečený boulder Horká vana,který oklasifikoval 6C+.
Horká vana

Poslední prosincové bouldrování bylo už jen za účasti našeho otužilého taťky,teploty pod 0°,jsou pro nás baby tak trošku nereálné.Každopádně ...už aby bylo jaro:)





Another year over :-)

Autumn, and especially its ending, was veeeery favourable for us climbers. That holds true especially for Luba. His series of 8 As speaks volumes about it. He did 2 8As on Petráč - Kombo and Mléčná dráha. Another 8A (Dry County) at Sněžník. Then, 2 8As - Kato and Aborigines - at Bahratal. Kejvmen 8A at Křižák. On the top of that, he also added eight 7C+ and 7C+ (flash) and yet other seven 7Cs.


As for Jíťa, she finally coped with those finger-devastating crimps and sent Albedo 7C+/8A, Kůrovec 7C+ at Petráč, No Exit 7C/7C+, Honney Bunny 7C, and Scheng Chou 7C at Sněžník.

Momo did Kůrovec 7C+ at Petráč (30 minutes faster than the mom :-), Honey Bunny 7C, Mistr Kříže 7B+ at Ostaš (which was quite tormenting, as for everyone of a smaller height). She also visited Fontáč in France and came back with 7B+, 7B, 7A (flash)... and a bottle of delicious Dijon Mustard :-)

Oja was enjoying Mlýňák, of which he became fond. In the end, he didn't want to go anywhere else than "Mlýnek". He even climbed an overhanging boulder called Lachtan 6B+ there. He spunked up on the walls at Vejce at Josemit. And he finally climbed his first 7A - Sklizňový pomocník. At any case, I mustn't omit Horká vana, his cunning boulder at Ostaš, classified as 6C+.

Last bouldering trip in December was carried out only by our hardy dad - temperatures below zero are wort of unreal for us girls. Anyway... I can't wait for spring! :-)























































































































































































































čtvrtek 15. března 2012

Magic Wood II. 28.9.-2.10.

Tak se nám tu zalíbilo,že jsme sem zase vrátili.

Pro změnu zase celá naše femilka.Tentokrát nám ještě dělali společnost  Áďa a Eva Ondrovi a Foxík s Příbou.

Počasí vyšlo skvěle,k ránu celkem chladno,přes den příjemné sluníčko,že jsme se i smočili v říčce.

 Luba využil podmínky a hned tam poslat silové Rythmo 7C+ a Schneebrett 7C, já jsem si přelezla restík-pro mě silově vytrvalostní Kalorienmoster7C a technicko silový boulder přes klíčovou patu Waldbrand 7C.

Momo přelezla pár 7Béček a rozdělalasi tu pár zajímavých projektů,

Oja zas přelz co mohl a přidal i pár novinek.Jinak jsme společně workovali boulder za bouldrem,zkoušeli co se dalo i nedalo.Fandili Áďovi při jeho scifi přelezech.Volné chvilky jsme většinou kolektivně trávili nad partičkou pexesa,na večer nesměly chybět aktivity.

Ve dni volna si prvňáček Ondra musel dopsat své první domácí úkoly a Momo se pomalu připravovala k maturitě.




Magic Wood II: 28 September - 2 October

We liked it here so much we came back again. This time, with a whole family. Áďa and Eva Ondra and Foxík with Přílba accompanied us as well. The weather was great, quite cold in the morning, and pleasant sunshine during the day so we also had a dip in the river. Luba used the opportunity and immediately started with sending Rythmo 7C+ and Schneebrett 7C, I fulfilled a small obligation from the last time - a heavy, endurance-demanding Kalorienmonster 7C and a power and technical-based Waldbrand 7C. Momo climbed a few 7B+s and started some interesting projects. Oja did what he could and added several new things as well. Otherwise, we together worked on one boulder after another and tested our limits. We cheered Áďa on during his sci-fi climbs. Free time was usually spent in a group over a game of pexeso, or activities which were a must in the evenings. In the day-off, our first-former Ondra had to do his first homework. Momo, on the other hand, was about to start her preparations towards the final exams. 

neděle 27. listopadu 2011

Magic Wood I. 13.-19.8.

Konečně týden dovolené.Normální lidi by určitě volili koupání u moře,ale to se nás (někdy si už říkám bohužel) netýká.Náš cíl je jasný - švýcarský Magic Wood.Luba moc nadšený není,teploty kolem 30-ti stupňů,fakt nejsou na něj,ale...co by neudělal pro rodinu.
Oja ve spárce 5C

Užíváme si bouldering v parném lese,který je plný nadšenců.Občas si musíme vystát frontu na boulder.Momo jako první přelézá boulder Neandertaler 7C,pak se přidavám i já a Luba
Jíťa v akci
.
Během výjezdu Luba dává ještě 3 7C Intermezzo,Foot Fighter a Waldbrand.
Luba v projektu

Momo přidala ještě 2 7Béčka a několik 7A-A+,já už jen pár celkem vypečených 7A-A+, mezi která určitě patří Marihuana Corner,Camel trophy a Enter prise.
Momo v Marihuaně 7A+

Momo v projektu

Každopádně nesmíme opomenout našeho nejproduktivnějšího "dělníka skal"našeho Oju.Vylezl tak 12 bouldrů 4-6b a udělal 3nové.Pak mu tu zůstalo pár rozdělaných projektů.
Oja divočí

Polední nejteplejší chvilky dne,jsme trávili u zdejší horské říčky u které nesměla chybět partička pexesa.Lézt jsme chodili brzy ráno a pak odpoledne,Luba někdy až do tmy.
Jedeme pro vodu

O restday jsme navštívili městečko Thusis,kde můžete,(pokud pojedete  soutěskou) vidět perfektní skalní rozsedliny až propast.Druhý restday jsme vyjeli do horského sedla ,kde nechyběli pasoucí se kravičky se zvonci,pobíhající svišti a kvetoucí horská flóra.Tak zas někdy v Magicu!



Magic Wood I (13 – 19 August)

A week of holiday, at last! Normal people would definitely choose swimming in the sea, but that is not our case. (... unfortunately, I think to myself here and there.) Our destination is clear: Magic Wood in Switzerland. Luba is not particularly excited about it, temperatures over 30 °C are not his cup of tea, but he is always ready to dedicate himself to his family.

We enjoy bouldering in a sultry forest, which is crowded with the enthusiasts. Sometimes, we must queue up. Momo climbs the boulder Neandertaler 7C as first, I and Luba follow.

Luba then adds other three 7C’s during the trip: Intermezzo, Foot Fighter, and Waldbrand.

Momo beats two 7B’s and several 7A’s / 7A+’s. I settle for some cunning 7A’s / 7A+’s including Marihuana Corner, Camel Trophy, and Enterprise.

Anyway, we must not omit our most productive “workman”, Oja. He climbed about 12 boulders (4-6B’s) and made three other ones. Several unfinished projects remained there for him as well.

We were spending the last warm moments of the day playing a game of pairs nearby a local mountain stream. Early mornings and afternoons were reserved for climbing, and Luba was sometimes up well until late evening.

On the rest day, we visited a town called Thusis where some perfect clefts and a chasm can be seen (if you come through a gorge). On the second rest day, we made a trip to the saddle to see grazing cows wearing cowbells, marmots skittering around, and flowering mountain flora. So next time in Magic!

čtvrtek 10. listopadu 2011

Miletín - 1.ročník bouldrových závodů

9.7.jsme s Momo zavítaly do areálu miletínského koupaliště,kde se konal 1.ročník bouldr závodů.Sluníčko pálilo jak ďas.Stěnka byla krytá plachtou(bohužel jen do chvíle než ji odvál vítr).


Potkaly jsme spoustu známých tváří,včetně Máry Havlíka.Kvalifikace i finále-na 4řech bouldrech,které postavil Martin Zedek.



Osvěžovaly  jsme se v místním koupališti,kde jsme se pokoušely i o přechod slackliny,který pravidelně končil ve vodě.





Odpoledne zpestřil seskok parašutistů a závody v U-Rampě(IN-line,BMX).Po vysilujícím finále,které bylo na přímém slunku,jsem myslela,že je to můj konec-po posledním pokusu v posledním bouldru,jsem se skoro pozvracela.Nakonec to zase ale nedopadlo tak zle.Momo vyhrála,já s Kačkou Záhorovou jsme se podělily o 2-3 místo.









Vítězové vyhráli originální putovní poháry.A musím pochválit výborné sladké speciality "dorty -modlitbičky" pro medailisty,které vlastnoručně upekl organizátor závodu Jarda Erben,
díky.Budeme se těšit na další ročník.



Miletín – 1st boulder competition

On 9 July, I and Momo visited the swimming pool in Miletín where a new boulder competition took place. The sun was beating down. The wall was covered with a tarpaulin (unfortunately only until it got blown away by the wind).

We met a lot of friends including Mára Havlík. The qualifications as well as the finals went on four boulders built by Martin Zedek.

We freshened ourselves in the swimming pool. We were also trying to slackline but we regularly ended up in the water.

The afternoon got gingered up by parachute jumping and by a U-ramp contest (In-line and BMX). After the exhausting finals, which took place under scorching sun, I thought it would be the death of me. After the last attempt at the final boulder, I almost threw up. In the end, it was not that bad, though. Momo won, and I and Kačka Záhorová shared the 2nd / 3rd place.

The winners got original challenge cups. I must also commend Jarda Erben, the organiser of the competition, for baking “Miletín prayers”, delicious traditional sweet pastry, with his own hand. Jarda, thank you! We are looking forward to the next season.

středa 26. října 2011

Euro Climbing Rock Trip 2011 - Havran u Jitravy, Bor

18.6.2011 Euro Climbing Rock Trip 2011 Havran u Jitravy - předpověd nic moc celý den a noc prší ...ale má přestat.Ráno vyrážíme celá femilka,míjíme Liberec a přestává pršet.Dojíždíme na vyznačené parkoviště na louce u lesa u Havrana.Je tu už pár nadšenců i organizátoři  -Moucha s Mikim(kterým díky za dobře připravenou akci).Vypadá to tu jako v prádelně-kameny oslizlé,ale neklesejme na mysli - fouká vítr,máme i krabici starých hadrů,tak si pěkně boulříky osušíme a odpoledne už je krásně sucho a uklizeno.Každý jsme vyfasovali průvodce, tričko....a musím říst ,že jsme si dooost dobře zabouldřili.Nejvíce se lezlo asi na Vejce, s Mončou jsme vylezly nejtěžší bouldr závodu Kapitán Kolumbus 7B+ -a monča ještě stylem FLASH.Přidaly jsme ještě nekoli 7A-A+,většinou OS,teda na Vejce nás tentokrát potrápila 7Ačka nejvíc.

Momo s Ojou na Vejci

Luba lezl s naším Ondrášem,ten se s tím taky moc nepáral -dal 1x 6A+ ,2x6A  a  pár lehčích,jednou ale chudák hodil záda a pěkně si je odřel.
Oja kraví

Počítalo se 6 nejtěžších boulderů. Večer se přejíždělo na hrad Grabětejn,kde pokračovala áfter párty - koncert asi 4řech kapel,slack line show,prohlídka hradu,promítání -hlavně  filmu Tenkrát v ráji-premiéra(super-doporučuji), no a vyhlášení výsledků.Ondra v dětské kategorii vyhrál a odnesl si jednu ze svých nyní nejoblíbenějších "hraček"baltnu.V ženské kategorii obsadila Momo druhé a já první místo.Odjížděli jsme v 1hod.v noci,musela jsem řídit,Luba byl společensky unaven a mě musela hlídat Monča,protože jsem chvílemi jela i v protisměru!A to máme sraz se Singáčema na Boru - ještě dnes!Jsem fakt na kaši.
Ráno odjezd v 10hod,v Náchodě leje.Přicházíme na Bor,chvílemi slunko pak déšť,ale něco se lézt dá.Jsou tu s námi Felipe Camaro(ESP),Stráníci,Honza Zámek-Lingvíny,Pítrs -kameraman.Jsme u Vězení ..a konečně mě pouští myslím si na 7A+(brutální) bouldr Traverz Feak.(byla jsem v něm už po tři dny).Luba přelézá 7C Prison Break. Každopádně nejlépe to jde dnes asi našemu Ondrovi.Čus Jíťa.
Oja na Vězení




18/6/2011 Euro Climbing Rock Trip 2011 Havran u Jitravy – weather forecast not really good and it’s raining all day and night. All our family sets off. It stops raining but when we arrive, everything is moist. Fortunately it's windy; moreover, we have some old rags and we dry the boulders. We really enjoyed bouldering. Vejce was one of the most frequent climbed ones, me and Monča made the most difficult one, Kapitán Kolumbus 7B+, Monča on flash. We also sent a few 7A-A+, mostly OS.

 Luboš climbed with our Ondra, he sent a 6A+, two 6As and a few easier ones but he fell off once and grazed his back.

 6 most difficult boulders were taken into account. In the evening we moved to Grabštejn castle where an after party took place - 4 bands playing, movies and the awards ceremony. Ondra won the children category. Among women, Momo was second and I was first. We left at 1am, I had to drive and Momo had to control me, sometimes I was even driving in the wrong direction. And we are meeting Singing Rock guys at Bor today! I'm really dead.
 Morning departure at 10, it’s pouring down with rain in Náchod. We go to Bor, at times it's sunny, at times it's raining but we can climb something. There are Felipe Camaro (ESP), Stráník boys, Honza Zámek-Lingvíny and Pítrs –cameraman with us. Finally I send Vězení. then I go for Traverz Feak 7A+. Luba get over Prison Break 7C. But the best one today is our Ondra. Bye, Jíťa.

úterý 11. října 2011

Existuje i lano - Květen,Červen

Během května a června jsme si "zaskotačili" i s lanem. Na levém břehu Labáku Luba přelézá Rádlera Xa a Oja si vytahl na prvním konci lana svoje první cesty a to na Pivní tácek.
Oja s Majdalenkou na Pivním tácku

Více jsme lezli ale na Ostaši.Extrémní vedra nás trošku potrápila,hlavně Lubu,kterému se vaří krev i při 15ti stupních.Brzké ranní vstávání, vychytání stínu a Luba přelézá na Mys dobré naděje cestu Super Domino Xb, na Hájenku technicko silový zamešený rajbas Stará myslivecká Xa,a hlavně na Trůn impozantní cestu Horem pádem Xb.
Stará myslivecká Xa -Luba




















Horem pádem Xb  - Luba


Já na Mys dobré naděje přelézám druhým pokusem Konferenci přiblblých IXc,na Veverku Louskáčka IXc, a dál tak trošku víc křehčí-lámavější cestu Narozeninový nářez Xa,kterou Luba flešnul.V Ádru Luba ještě přidal na Vraní oko Xa-Ještě metr k vrcholu.Každopádně nás to letošní vedro stejně nutí víc bouldrovat:).




During May and June, we also “played around” with the rope. On the left bank of Labák, Luba is climbing over Rádler Xa and Oja made his first way, on Pivní tácek.

However, we spent more time at Ostaš. Extreme heat gave us hard time, especially to Luba, whose blood boils at 15 degrees. Getting up early in the morning, looking for shade and Luba makes a great way Super Domino Xb on Mys dobré naděje, Stará myslivecká Xa on Hájenka and Horem pádem Xb on Trůn.

On Mys dobré naděje, I send Konference přiblblých IXc at the second attempt, Louskáček IXc on Veverka and Narozeninový nářez Xa which Luba flashed. Anyways, this years’ heat makes us go bouldering more:).