neděle 24. ledna 2010

Bahratal


V sobotu mám volno, tak máme naplánovanou Krkavku, ale Monča navrhuje bouldrování. Počasí má být mrazivé, ale sluníčko, tak že bychom zajeli do Bahratalu? Ráno je sice -14,5 stupňů, ale ve složení Monča,Vojta, Jíťa a já vyrážíme směr Dečín. Cestou v Liberci nabereme Toma-Foxe = živého průvodce:) a pádíme.

Po desáté jsme na místě,už je "tepleji" okolo -10st., ale sluníčko nikde, na mixy je prý zima, tak vítězí bouldering :). Nacházíme se v sektoru Defi. Zahřát, rozlézt, nechat přemznout prsty a můžeme jít něco zkoušet. Moc to nejde. Holky překvapily (navzájem si zahřívají nohy a dávají Traverzík 6C, Tom zkouší Zoom a já se pokouším o klasiku Mufuti, ale neúspěšně.

Doráží partička z Prahy, Martin, Ruda a Jirka. Krokujeme Zoom, ale celé to asi nepustí. Prsty moc nevydrží a zmrznou už v traverzíku za 6A. Přesouváme se o kousek vedle na Schwarz @ Weiss, spodní čast za 7A pouští většinu, druhá prodloužená ze stoje 7B+ už jen někoho a celé 7C jen Martina. Pár pokusů v delším propojení zprava převisem, ale první čast za 7B+ pouští pouze Martina a celé 7C+ nikoho.

Je asi fakt zima nebo prostě není forma. Ještě pár pokusů v brutálním 7A+? a valíme domů.V Liberci vyložíme Toma, bylo to fajn, ale příště ať je aspoň -3st. My se ještě cestou stavíme na pizzu pod Panťákem a hurá domů.


Instead of following the plan to go to Krkavka, the Mázls decided to go bouldering according to Monča's suggestion, so their destination was Bahratal.  Although it was 14,5 degrees below zero, the group consisting of Monča Vojta, Jíťa and Luboš started their journey. On their way they picked up Tom-Fox who was their guide.



When they arrived it was a bit "warmer" - only some 10 below zero. After necessary warming up they all started trying the boulders of the Defi sector. The girls surprised everyone by climbing Traverzík 6C, Tom tried Zoom and Luboš decided to do Mufuti, but he wasn't successful.


Later they were joined by the group from Prague -  Martin, Ruda and Jirka. They tried the single moves f Zoom, but the vision of climbing it all wasn't very real. They moved to Schwarz @ Weiss, and most of them overcame the initial part - 7A, the second part - 7B+ - was tougher, so only some of them passed and  only Martin managed to climb the whole 7C. There were also some attempts in the overhang but Martin was the only one who got over the first part (7B+) and none of them did the whole 7C+.


It was too cold to try anything else, so after some attempts in a brutal 7A+? and pizza n the way back they went home.

středa 6. ledna 2010

Krkavka a ledíky


Tak jsme přežili vánoční svátky a chtěli jsme konečně vyrazit na mixíky do Německa, ale nějak to nedopadlo. Sladit naše volna s klukama je docela kumšt, navíc přišla sněhová kalamita, tak to odkládáme na poslední víkend v lednu. Musíme aspoň na Krkavku, už jsme se tu byli aklimatizovat čtyřikrát.

Přelezl jsem si zde většinu cest včetně nejtěžší - Chameleona M11+, ale už by to chtělo vyrazit někam jinam. Jednou s námi byl Dlabis a naposledy Vojta. Na Vojtu jsme neměli boty, tak musel v lezečkách, a při -6 stupních a až 1,5 m dlouhých rampouších to vypadalo zajímavě. Vojta se s tím ale vypořádal statečně a příště už prý bude tahat.

Další den jsme byli s Vojtou dokonce zkontrolovat naší oblast X, jak tam narůstají ledíky. Byl to zas nezvyk, ale něco jsme si vylezli.

Dneska jsme původně s Jíťou chtěli na Krkavku, ale zvítězily ledíky. Ráno byla docela kosa -12 stupňů, ale nakonec jsme si pěkně zalezli.


neděle 29. listopadu 2009

Tak opět na Petráči 28/29.11.


Je pátek odpoledne, balíme věci a vyrážíme směr Praha. Monča v Praze přestoupí ke klukům a pádí do Brna na Mejcup, já pádím na Petráč. Přechrupnu, ráno kávička a vyrážím směr Brána. Má dorazit Tom, ale staví se ještě na Mlýňáku. Pustím se hned do Kůrovce, ale nebyla to nejlepší volba, hned díra v prstu.

Tak zas tejpka, okukuji vedlejší Elington Blues 8A, pár pokusů a je to tam, nebylo to tak hrozné, prostě lišty. Jdu na Saunu, volím Telegraf road 7C+, vypadá to v pohodě, ale chvilku mi to trvá. Nakonec to ale pouští. Prsty začínají pálit jako čert, jdu proto k autu na kávičku.

neděle 22. listopadu 2009

Tak opět na Petráči - 21/22.11. 09



Dlouho jsem tu nebyl:) Jíťa si vyměnila sobotní noční, a tak vyrážíme spolu. Cestou nabereme Toma a směr Petráč. Míříme na Mlýňák, mám tu nějaké restíky.

Na rozlez jedna čtyřka a pouštím se do Hiphopu 7C+, nejdřív ještě Hop, zkontrolovat jak drží boule. Ten jde hned a po chvilce nadávek pouští i Hiphop. Tom dává Hop 7B+, Jíťa zkouší traverz, ale kousek chybí.

Jdeme na Škuner, Tom zkouší Machetas a... už chyběl jen

pondělí 16. listopadu 2009

Petráč v mlze 14. - 15. 11.


Počasí má být ještě jakžtakž, tak s Mírou vyrážíme směr Petrohrad .Cestou to vypadá s počasím slibně, ale čím jsme blíž, tím se to horší. Petráč v mlze, vlhkost jako svině, volíme Mlýňák, ale špatný - ani jeden chyt suchý.

Doráží ještě Tom, ten něco najde, je tu už jako doma. První suchý kámen je na Vyhlídce, sice mží, ale něco půjde. Dáme jednu šestečku a nakoukávám Cvičky ve tmě 7C a Panelstory 7C. Pár pokusů a je to tam. Tom dává Cvičky, doráží ještě Majkl se Zuzkou a malým Adámkem. Majkl tam pošle taky oba bouldříky a můžeme se přestěhovat na Josemity.

Moc toho k lezení není, ale to nevadí, aspoň máme jasno. Míra si vychutná Traumatraverz 7B a pár lehčích. Tom jde zkoušet Klystr 7C+, nevypadá to špatně. Zkusím pár pokusů, trochu si zařvat a je to tam. Tom jednou spadne z topového madla, ale vypadá to, že příště to půjde. Majklovi to taky jde, ale k topu vždy kousek chybí. Podaří se mi ještě uchvátit Funky Monkey 7B+ a jdeme se podívat, co by šlo zítra. Navečer klasika -na pizzu a Krušovice.

pátek 13. listopadu 2009

MČR - Bouldering , Brno

Monča mě přemluvila na Mistrovství ČR v boulderingu. Moje parketa to sice zrovna není, ale když už jsem pochopila pravidla, tak proč ne.

Jedeme do Brna celá rodinka, přespíme u Nooniče. Luba nás ráno opouští a míří na Vaňousy. Holky musí hned do izolace, tak to bude OS, jak má být - ani kousek Pilkova profilu. Sešlo se nás celkem jen 9, tajně si přeji, aby nám to dalo alespoň do finále.

S Momo se rozlezeme za koučování našeho Ondráše a jdeme na to! Momo je čtvrtá, já šestá, takže polezeme současně na několika bouldrech. Nějaký ten pátek už mi je, ale ta nervozita pracuje stejně jak za mlada :). První bouldr... pomáhám si strukturou do TOPU a je to tam! (první, ale zároveň poslední - to jsem ještě netušila).

Druhý bouldr - jen tečnutá zóna, třetí -zóna, ale dost mě vyděsí chudák Momo, která ošklivě spadla na posledním bouldru a dál nepokračovala. Poslední technický bouldr... Top, ale bohužel 4 vteřiny po limitu. Hm, mám smůlu, pořádek ale musí být. Každopádně nás Džanglí (stavitel) nešetřil, ani kluky. Na finále nám to ale stačí - zatím. Momo je na 7. místě, já na čtvrtém. Momo loket trochu otekl, ledujeme kelenem, ale finále si nenechá utéct.

Pak vypukla kvalifikace chlapáků - taky hodně přísná. Potkáváme tu spoustu známých, Ondrášek testuje lezecké profily Rajčete a je k nezastavení. Odpolední krátká procházka Brnem a zase do izolace. Cítím, že jsem celkem na hadry, fakt jsem si v kvalifikaci skousla. Momo loket bolí, nemůže ho natáhnout, ale finále si nedá rozmluvit. Ondrášek 5 minut před mým startem v izolaci usíná, naštěstí.

Jde se na to, první bouldr... zóna napoprvé, jinak ani ťuk. Další tři bouldry hodně přísné. Jen Nelly (1.místo) a Sylva (2. místo) daly dva topy. Já jsem obhájila bramborovou pozici, 4.místo, a Momo si o příčku polepšila - 6. místo.

Finále mužů -(12borců) nedává moc možností na přelez nachystaných bouldrů, nejlépe si vedli Lahvoň (2.místo) s Martinem-Noono (1.místo), který si vedl fantasticky. Ondráška v izolaci nevzbudila ani společnost finalistů a museli jsme ho budit. Přijel Luba, počkali jsme na vyhlášení a zašli jsme na večeři. Přenocovali jsme u Rajfů s vidinou nedělního lezení v Krasu. Ráno nás bohužel počasí zaskočilo, když z mlhy začalo i hustě sněžit. Jedeme domů. Momo druhý den vyfasovala ramenní ortézu a 14 dní bez zátěže, páteční svěťák v Brně, na který je nominovaná, je v nedohlednu.

Mokrý Petráč 24. - 25.10.



Na klasické lezení venku to už moc není, proto jsme zase jednou zavítali na Petráč. Už v 9 hodin jsme dorazili na Bránu, ale kromě dvou 5A je všechno mokré. Zoufale sušíme pár bouldrů... Naštěstí dorazil Tom-Fox a valíme na pro nás neznámý Mlýňák. Tam pozkoušíme pár věcí a z toho zajímavého pouští akorát Demasiádo 7C. Přejíždíme ještě na Vlčí kopec, ale co je v lese, je mokré. Pár pokusů v Zemi vzdálené, ale nic.Vilda se tu také někde potuloval, ale dnešní humidita ho donutila jen k procházce:)

Pro dnešek to stačí, zaskočíme na pizzu a pivko. Ráno