neděle 2. dubna 2017

Březnové popolejzání

Konečně je více času na lezení, tak jsme vyrazili v březnu bouldrovat. První výjezd byl na Sněžník ve složení Jíťa, Mlejnis a já. Volíme parkování na odpočívadle před Sněžníkem, je to blíž do nového sektoru.

Sněžník

Rozlez u Gloomu, jak kdo. Já s Jíťou jen něco lehčího. Honza dává Boom 7C a Terra incognita 7C+.

Pan Domácí


Potom tak různě přecházíme a zkoušíme různé věci. Něco zdoláme a něco zapytlíme. S Honzou dáme Pana Domácího 7C a já přidám ještě SD za 7C+. Jíťa hned vedle pošle na flash Uklízečku 6C+.
Nějaké pokusy na Švajcu, Jíťa přelézá První krásku 7A, Honza Kompresy 7B+ a nakonec ještě uchvátíme s Honzou Setkání bližšího druhu 7C a konec.

Setkání bližšího druhu

Zimní provoz na lanovce končí, tak začínám mít volné víkendy. Sobota tedy Sněžník s Jíťou. Oja odpočívá u babičky a dědy po chřipce. Neděle Škrovád a dětské závody v bouldrech - Pardubice.

Pračlověk

Na Sněžníku Jíťa přelézá na flash Plížením plazením a Klavírek. Dává dost dobrý pokus v Pianku, ale protrhává prsty a s tejpkou už to moc nejde.

Piánko

Já zdolám akorát Hmm 7B+, Pazourek 7C, Minimal 7C (s hranou, bez ní ani ťuk), Pianko 7C+ ? (podle mě o hodně míň), čtyřikrát spadnu v Pačlověku z topové hrany a pozkouším pár těžších. Ale když se tě bouldery zeptají, co jsi dělal v zimě, tak nevím co mám odpovědět :).

Škrovád

Neděle dopoledne Škrovád. Lezeme jen s Jíťou, Oja má odpoledne závody a ještě se šetří. Deset dní byl doma ze školy a bral antibiotika.Subjektivní Mučení
Seskok

Na Škrovádě volíme sektor Sarajevo. Jíťa se svými prosekanými prsty popolézá jen za větší chyty. Já přelézám pár sedm béček, potom Mr. Silák SD 7C. Zkouším delší verzi zleva, ale nejde. Přecházíme k pěkné hraně Subjektivní mučení  7C+. Pěkná hranka, co pokus, tak o kousek víš. Dolézám do velkých chytů k velké rampě, ale představa, že mám dolézt čtyřkovou nevyčištěnou šotolinou... Tak se vracím níž a skáču dolů.

Pardubice

Přejíždíme do Pardubic na závody. Závodí pořád víc dětí a jde jim to. Všichni bojují statečně, nakonec Oja vyhrává, i když je vidět, že mu po nemoci rychleji dochází síly.

Pardubice

No a aby to nebylo tak v pohodě, tak ve středu jdu na chalupu pomoci pokácet strom. A když už to mám skoro hotové a slézám po žebříku dolů, šlápnu špatně na poslední příčku, svalím se a lup - zlomená levá ruka v zápěstí :( Sádra a klid pět neděl. Vysněná dovča v Chíru je v nedohlednu...


Finally we have more time for climbing so we did bouldering in March. Our first trip (by us I mean Jíťa, Mlejnis and me) was to Sněžník. We park close to the new sector and start with a bit of warm up at Gloom. Jíťa and me stay with the easy stuff, Honza climbs Boom 7C and Terra incognita 7C+.

After that we move here and there and try different things. Honza and I climb Pan Domácí 7C and I add an SD 7C+. Jíťa flashes Uklízečka 6C+.

We also have some attempts at Švajc, Jíťa finishes První kráska 7A, Honza Kompresy 7B+ and then Honza and me climb Setkání bližšího druhu 7C. And that's it.

The winter season at the cableway ends so I'm finally having free weekends. I spend another Saturday at Sněžník with Jíťa. Oja rests at his grandparents' after catching a flu. On Sunday we go to Škrovád and the children's bouldering contest in Pardubice.

At Sněžník Jíťa flashes Plížením plazením and Klavírek. Also she does well in Pianko, but she rips the skin on her fingers and with tape on it's not what it used to be.

I climb only Hmmm 7B+, Pazourek 7C, Minimal 7C (with the edge, without it I'm lost), Pianko 7C+ ? (in my view the grade should be lower), I fall four times from the top edge of Pačlověk and try several harder boulders. Nevertheless, when the boulders ask what I did in winter I'm not entirely sure what to answer :)

On Sunday morning we go to Škrovád. Only Jíťa and me climb - Oja has a competition in the afternoon and still needs to taky it easy after being sick. He was home from school for 10 days and taking the antibiotics.

At Škrovád we choose the Sarajevo sector. Jíťa can climb just over big holds because of her hurting fingers. I climb several 7Bs and then Mr. Silák SD 7C. I also try the longer version from right but it's not going well. We walk to a nice edge called Subjektivní mučení 7C+ and the more we try it, the higher we get. I reach the big holds but the idea of finishing the climb through the uncleaned part of the rock is not very tempting so I get a bit lower and jump down.

We drive to Pardubice for the competition. More and more kids take part every year and they are really good. Everyone does their best and in the end Oja wins but it's obvious that he runs out of energy soon due to being sick before.

Well, and on Wednesday I am at the cottage to help with cutting a tree. I'm nearly done and while coming down from the ladder I fall from the last step and here we go - I've broken my left wrist :( So I have plaster and cannot use the hand for five weeks... Goodbye to my dream holiday...

Žádné komentáře: